Breaking News
Home » En Eski Haberler

En Eski Haberler

 • Samet KÖROĞLU (1922-01.10.2010) 1922 yılında dünyaya gelen Hacılar sülalesinden Sadık oğlu Samet KÖROĞLU 01.10.2010 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuştur kendisine Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

 • Makbule KÖROĞLU (1929-2000)

1929 Yılında Tekmen Köyünde dünyaya gelen Makbule KÖROĞLU  Hacılar sülalesinden Ahmet  KÖROĞLU’nun kızıdır. Amcasının  oğlu Nurettin KÖROĞLU ile evli olan Makbule KÖROĞLU  7  çocuk annesidir. Kendisine Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.


 

 • Murat YILMAZ(Murat ağa) (1915-2000)

1915 yılında  Tekmen Köyünde  dünyaya gelen Murat yılmaz Orucoğulları sülalesinden Ali ağanın oğludur.Annesinin babasına Yemen Mustafa dendiği için Yemenin murat olarakta anılır.Uzun zaman Muhtarlık yapması nedeniyle Murat kaya  diyenler de olmuştur.

Evli ve 7 çocuk babası olan Murat Yılmaza allahtan rahmet kalanlarına baş sağlığı diliyoruz.


 

 • Mustafa ÇETİN (1921-2001)

1921 Yılında Tekmen Köyünde dünyaya gelen Mustafa Çetin Salimin Mustafa diye babasının adıyla da anılır.Çobanlar sülalesinden olan Mustafa Çetin salimin Oğlu olup 5 çocuk babasıdır.Mustafa Çetine allahtan rahmet kalanlarına başsağlığı diliyoruz.


 • Ahmet KARAAĞAÇ (1939-2001)

1939 Yılında Tekmen Köyünde Dünyaya gelen Ahmet KARAAĞAÇ (Şekirahmet)  diye de anılırdı. Tekmen Köyü Tekmenbağları Mahallesinde durmakta idi.Mıstaçlar sülalesinden ümmet oğlu hacı aliosmanın oğlu olup  5 çocuk babasıdır. Ahmet karaağaca allahtan rahmet kalanlara başsağlığı diliyoruz.


 • Lütfiye KARACA (1922-2001 )

1922 Yılında Tekmen Köyünde dünyaya gelen Lütfiye Karaca Kafadaroğulları sülalesinden  Nazmi ağanın kızı olup  4 çocuk annesidir. Mehmet ağanın(Karaca) karısı olan lütfiye karacaya allahan rahmet kalanlarına baş sağlığı diliyoruz.


 

 • Çafer KAFADAROĞLU (1934-14 Mart 2001 )

1933 Yılında Tekmen köyünde doğan Cafer Küçükkafa  Osmancık devlet hastanesinden emekli idi.Domalacın Cafer diyede anılan  Cafer Küçükkafa Kafadaroğulları Sülalesinden Seyit (domalaç) Küçükkafanın oğlu olup 3 çocuk babasıdır. Cafer Küçükkafaya allahtan rahmet kalanlara başsağlığı diliyoruz.


 • Teyfik KÜÇÜKKAFA (1929-2001)

1929 Yılında Tekmen Köyünde dünyaya gelen Teyfik Küçükkafa  Uzun yıllar Tekmen Köyünde durduktan Sonra Temençe Çiftliğine yerleşerek orada mekan tutmuştur.Domalacın Tıyfık diyede anılan Teyfik KÜÇÜKKAFA Kafadaroğulları Sülalesinden Seyit Küçükkafanın(domalac) oğlu olup 5 çocuk babasıdır.Kendisine allahtan rahmet Kalanlara başsağlığı diliyoruz.


 

 • PONİ SADIK (1914-2001)

1914  yılında Tekmen’de dünyaya gelen Sadık Akıllı (poni) 16.05.2001 tarihinde Öldü etti.Deli İbrahimler Sülalesinden olan sadık akıllı köyün en yaşlıları arasında idi. Molla Ömer’in damadı olan Sadık Akıllı üç çocuk babası idi.kendisine Allah’tan rahmet kalanlarına baş sağlığı diliyoruz. Allah rahmet eylesin.


 

 • MEHMET AĞA (MEHMET KARACA) (1920-27.05.2001)

1920 Yılında Tekmen köyünde dünyaya gelen Mehmet ağa 27 mayıs 2001 günü öğle üzeri geçirmiş olduğu bir kalp krizi neticesinde vefat etmiştir cenazesi aynı gün ikindi namazını mütakip kılınan cenaze namazından sonra aşağı mezarlıkta toprağa verilmiştir.

Mehmet Ağa’ya Allah’tan rahmet kalanlara baş sağlığı diliyoruz .


 

 • TEKMEN BAĞINA MENFEZ(GEÇİT-büz) YAPILDI.

Danişmend  çıkışıdaki bardakcı deresinin üstüne menfez yapılmıştır.yağmur ve sel suları ile sık sık bozulan dere yatağından geçişler kolaylaşmıştır.yapan ve yaptıranlara teşekkür ediyoruz


 

 • ANLAMLI ZİYARET

10 Haziran 2001 tarihinde ilçe kaymakamımız Belediye başkanımız ve emniyet müdürümüz  Tekmen köyünde yapılan yol çalışmalarını  yerinde incelemek ve görülen eksikliklerin tamamlanmasını sağlamak amacı ile tekmen köyü muhtarı Mehmet Küçükkafa nın daveti üzerine Tekmen Köyüne gitmişlerdir.Almacık ve Kavakcukuru’nuda gezen  heyet  Yelligerişte  piknik  yapmışlardır . Cevreyi çok beğendiklerini söyleyen Sayın Kaymakamımız ve belediye başkanımız  yol su gibi ihtiyaçların karşılanmasında her türlü yardımı yapacaklarını ve gerekli yerlere durumu ileteceklerini söyleyerek köyden ayrılmışlardır.

Köyümüze yaptıkları ziyaretten  ve sorunlarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı başta Sayın kaymakamımız Nahsen Badeli’ye belediye başkanımız i.Avni Kılıç’a ve Emniyet müdürümüze teşekkürlerimizi ve Şükranlarımızı Sunuyoruz.


 

 • HATİCE KARADANA (Filiz hacca ölmüş!)

Ölmüş diyorum öldüğünü en az bir ay sonra duydum. Haber alamadığıma üzüldüm.Osmancıkta oturduğum halde köyden kopuk yaşadığıma üzüldüm. Hangi gün ve ayın kaçında öldüğünü kesin öğrenemedim ama bir aya yakın olduğunu söylediler .

Kendisine Allah tan rahmet diliyor yakınlarına baş sağlığı diliyorum.


 

 • SEYYAR YALÇIN ÖLDÜ

Sefer ağanın oğlu Adapazarı’nda gardiyanlıktan emekli seyyar yalçın yakalandığı kanser hastalığına yenilerek öldü. Cenazesi Adapazarında toprağa verildi. Kendisine allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.


 

 • MUHSİN AGA ÖLDÜ

1920 Yılında dünyayaya gelen Muhsin Büyükbaş 22 kasım 2001 arihinde öldü.Kafadarlar sülalesinden Nazmi ağanın oğlu olan Muhsin Büyükbaş’a Allahtan rahmet kalanlara baş sağlığı diliyoruz.


 

 • HACER KÖROĞLU  Öldü

1910 Yılında Tekmen Köyünde Dünyaya gelen Hacer Köroğlu Mıstaçlar sülalesinden Çolak(kadir) kızıdır.Hacılar sülalesinden Haşim Köroğlu ile evlenen Hacer Köroğlu ’nun beş erkek iki kız  olmak üzere 7 çocuğu vardır. Merhumeye allahtan rahmet Kalanlarına baş sağlığı diliyoruz.


 

 • Topal Kamil Öldü (1920- 19 Ocak 2002)

1920 yılında Tekmen Köyünün Saltuk mahallesinde dünyaya gelen Kamil Soruklu, Tıkılar   sülalesinden Ak Memük’ün oğludur. Topal, Yakınlarına başsağlığı diliyoruz Kamil olarak anılmaktadır. 19 Ocak 2002 Tarihinde vefat etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet.


 

 • KOCA FADİK ÖLDÜ (1907 – 6 ŞUBAT 2002)

Tahminen 1907 yılında doğduğu söylenen fadik (zarifenin fadik) 6 şubat 2002  Tarihinde öldü .Kimine göre 95 kimine göre 100 yaşında olan Fatma Yalçın Köyün en yaşlı kişilerindendi. Uzun zaman dır hasta olan ve akli dengesini kaybeden Fatma Yalçın Gazinin kızıdır. 7 çoçuk annesi olan koca fadik 1957 yılında kocası Sadık Yalçın’ı (boz sökmezi) kaybetmiş ve genç yaşta dul kalmıştır. 7 çocuğunun hepsinin nafakasını sağlamış ve onları yetiştirmiş örnek bir insandır kendisine allahtan rahmet kalanlara başsağlığı diliyoruz.


 • Ökkeş Öldü (Satılmış Öğreten)

Uzun zamandır kanser tedavisi gören ve yakalandığı bu amansız hastalığa yenik düşen  Satılmış Öğreten 28.02.2002 tarihinde vefat etti.  1957 yılında dünyaya gelen Satılmış  Öğreten Deli İbrahim Sülalesinden Kara Hasan’ın oğludur.Satılmış Öğretene ökkeş adını adamın yiğidine ökkeş derler diyerek İreşit takmıştır.  Ökkeş te Osmancık ve havalisinde baş pehlivanlığa kadar yükselmiştir.cenazesi Doğduğu yer olan Tekmen Köyüne getirilerek defnedilmiştir.Kendisine allahtan rahmet yakınlarına Başsağlığı diliyoruz.

Allah rahmet eylesin.


 

 • Mustafa ÖĞRETEN  öldü (Ökkeşin Oğlu) (25/08/2002)

Babası ile oğlunun  ölüm haberini alt alta vermek ne kadar acıdır dostlarım ama yazmak zorundayım.Samsuna arkadaşlarının Polislik sınavına gitmeleri üzerine 25.08.2002 tarihinde onlara eşlik etmek için giden ve orada  arkadaşları ile denize giren Mustafa ÖĞRETEN boğularak  iki arkadaşı ile can vermiştir gencecik yaşında ömrünün baharına bile gelmeyen yavrumuza Allah’tan rahmet diler kalanlarına sabır diliyoruz

Allah rahmet eylesin.


 • Kazım GÜLBURUN öldü (Küpe Kazım) (…./…/1920-13.10.2002)

1920 yılında Tekmen Köyünde dünyaya gelen Kazım Gülburun yakalanmış olduğu mide kanserine yenik düşerek hasta yattığı  Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 13 ekim 2002 Pazar günü  öldü. Cenazesi 14.10.2002 pazartesi günü Tekmen köyünde Yukarı mezarlıkta toprağa verildi. Küpeler sülalesinden Hüseyin’in oğlu olan Kazım Gülburun evli ve 2 kız 2 erkek olmak üzere 4 çocuk babasıdır. Kendisine Allah’tan rahmet Kalanlarına başsağlığı diliyoruz.

Allah rahmet eylesin.


 

 • Rukiye  BÜYÜKBAŞ Öldü (……….—17.12.2002)

Yakalandığı amansız hastalık olan kansere yenik düşen Rukiye (Urguya) BÜYÜKBAŞ 17.12.2002 Salı gecesi saat 23.00’da vefat etti.Cenazesi 18.12.2002 günü Yukarı saltık mh.lesi mezarlığına defnedildi.Henüz ellibeş yaşlarında olan ve iki kız bir oğlu bulunan Rukiye BÜYÜKBAŞ  Yukarı Saltuk Mh.lesinden Haydarın Bekir veya Bekir Çavuş diye bilinen Bekirin Kızıdır. Muhsin ağanın oğlu Selami BÜYÜKBAŞ la evli olan  merhume Aşağı Saltuk Mah.lesinde oturmakta idi ve uzun süre hasta yattı. Merhumeye allahtan rahmet geride kalan yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Allah rahmet eylesin.


 

 • KAMİL KÖROĞLU (ÇALCI) ÖLDÜ (…/…/1933-20.12.2002)

Üç yıl önce kalp krizi geçiren ve uzun süre hastanede tedavi gören Kamil KÖROĞLU 20.12.2002 günü gece saat 01.sularında Ankara’da kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak vefat etti. Cenazesi Tekmen Köyüne getirilerek 21.12.2002 günü aşağı mezarlığa defnedildi.Hacılar sülalesinden hacı Sadık Köroğlu’nun oğlu olan Kamil Köroğlu 1933 yılında tekmen köyünde dünyaya geldi. Uzun süre köyde yaşayan Kamil Köroğlu daha sonra Ankara’ya gelerek yerleşti ve burada yaşamaya başladı. 3 kız bir 0ğlu olan Kamil Köroğlu’na Allahtan rahmet geride bıraktığı yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Allah rahmet eylesin.


 

 • EMİNE YILMAZ  ÖLDÜ (1921-23.12.2002)

Uzun zamandır nefes darlığı ve kalp yetmezliği bulunan emine Yılmaz(KÖROĞLU) 23.12.2002 günü sabah saat 6.15 de Yatmakta olduğu Osmancık Devlet Hastanesinde vefat etti. Cenazesi aynı gün Tekmen Köyünde aşağı mezarlıkta  defnedildi. Hacılar sülalesinden Hacının Ahmetin Kızı olan Emine YILMAZ 1921 yılında Tekmen köyünde dünyaya geldi. Küçük yaşta annesini kaybeden Emine YILMAZ Ali ağanın oğlu Murat YILMAZ (Murat ağa) ile evlendi 5 oğlan ve bir kızı olan Emine Yılmaz’a Allahtan rahmet Kalanlara Başsağlığı diliyoruz.

Allah Rahmet eylesin.


 

 • Muazzez ÇELİK Öldü (……../20.01.2003)

Uzun zamandır Çorum Devlet hastanesinde yatmakta olan ve bir dizi ameliyat geçiren Muazzez ÇELİK 20.01.2003 günü vefat etti. Yakalanmış olduğu kanser hastalığına yenik düşen Nazmi Ağanın  kızı Muazzez Çelik’in cenazesi Tekmen köyü Yukarı Saltuk Mahallesinde 21.01.2003 günü toprağa verildi.Ahmet Çavuşun oğlu iksan Çelikle evli olan ve dört oğlan üç kız olmak üzere yedi çocuğu bulunan Muazzez Çelik’e Allahtan rahmet Kalanlarına baş sağlığı diliyoruz.

Allah rahmet eylesin.


 

 • TÜRKAN BÜYÜKBAŞ(GÖKGÖZ) ÖLDÜ (…………./ 15.02.2003)

Geçirdiği rahatsızlık sonucu Çorum devlet hastanesine kaldırılan Türkan BÜYÜKBAŞ (Gökgöz) 16.02.2003 tarihinde yatmakta olduğu Çorum devlet hastanesinde vefat etti. Menenjit teşhisi ile yatırılan Türkan Gökgöz de beyin tümörü de bulunmuştur. Tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak genç yaşında (tahminen 35 yaşında) vefat etmiştir. Kafadarlar sülalesinde Muammer Büyükbaşın kızı olan Türkan Gökgöz Kuşcu Sadık diye bilinen Sadık Gökgözün gelini Nazmi gökgözün işi dir.6 çocuk annesi olan Türkan gökgöze allahtan rahmet kalanlara başsağlığı diliyoruz.

Allah rahmet eylesin.


 

 • Samettin KÖROĞLU’nu kaybettik (1940)-(18.02.2003)

1940 yılında Tekmen köyünde dünyaya gelen Samettin KÖROĞLU 1979 yılında gazi üniversitesine hizmetli olarak girdi.Yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle 2002 yılı eylül ayında emekli oldu.Aniden rahatsızlanması nedeniyle kaldırıldığı gazi hastanesi genel cerrahi bölümünde 20 gün tedavi gördü. Ağır zatüre sonuçu 18 şubat 2003 tarihinde yatmakta olduğu gazi hastanesi genel cerrahi bölümü yoğun bakım ünitesinde saat 12.30 sularında vefat etti.

Hacılar sülalesinden Hacının Ahmet’in oğlu olan Samettin KÖROĞLU yine hacılar sülalesinden Samet KÖROĞLU’nun kızı Rasime KÖROĞLU ile evli idi. 3 Erkek çocuğundan ikisi öğretmen 1 tanesi de polis olan Samettin KÖROĞLU’na Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Hepimizin başı sağolsun Allah sabır versin.


 

 • Şerik AKILLIER Öldü..

Yaklaşık 75-80 yaşlarında olan Şerik (Şerife)AKILLIER 14.09.2003 günü Yatmakta olduğu Köydeki evinde öldü.Cenazesi aynı gün öğle namazını mütakip Tekmen Köyünde defnedilecektir. Bayram AKILLIER’in eşi Metoroleji Müdürü Ahmet AKILLIER’in annesi olan Şerife AKILLIER , Deliibrahimler Sülalesinden Kara Ahmet’in Kızıdır..

Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.


 

 • Talip Soruklu Vefat etti

Talip Soruklu 25 Kasım 2003 Salı gecesini Çarşambaya bağlayan gece Osmancık Devlet Hastanesinde vefat etmiştir. Cenazesi 27 Kasım 2003 Perşembe günü Tekmen Köyü Y. Saltuk Mahallesinde defnedilmiştir.

Allah rahmet eylesin.


 

 • Raziye Soruklu Öldü

1 Eylülü 2 Eylüle bağlayan gece tekmen Köyünün saltuk mahallesinde evinde hasta yatmakta olan Raziye Soruklu Öldü. Tıkılar Sülalesinden Hacı Mehmetin Eşi Olan Raziye Soruklu Yaklaşık seksen yaşında idi . Cenazesi 02.09.2003 günü öğle namazını müteakip Saltık mahallesinde defnedildi. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Allah rahmet eylesin.


 

 • Hurşit Çelik Vefat Etti..

Tekmen Köyünde oturan Hurşit Çelik 08.11.2003 sabaha karşı 02:30 sularında vefat etmiştir. Cenazesi aynı gün ikindi namazına müteakiben Tekmen Köyü yukarı mezarlığa defnedilmiştir.

Allah rahmet eylesin.


 

 • Afik KÖROĞLU Öldü..

Yaklaşık 85 yaşlarında olan Afife(Afik) KÖROĞLU 05.09.2003 günü Ankarada öldü. Cenazesi aynı gün Tekmen Köyüne getirildi. 06.09.2003 Günü Tekmen Köyünde öğle namazını Mütakip defnedilecektir.

Hacılar Sülalesinden Sefer Köroğlu’nun eşi olan Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.


 

 • Seçim 2004

Mehmet Küçükkafa yeniden muhtar

Seçim öncesi 4 veya 5 adayı olan köyümüzden, seçim günü yalnızca 2 aday olduğunu öğrendim. Bunlar Mehmet Küçükkafa ve Hasan Yalçın. Mehmet Küçükkafai 363 oyun 253’ünü alarak yeniden muhtarlığı aldı.

Kesin Sonuçlar;

Azalar;

Seyfettin Köroğlu  190 oy
Faik Yılmaz          184 oy
İbrahim Karaca    176 oy
Muhtalip Öğreten 170 oy

Not: 19 oy kullanılmadı ve 2 oy boş çıktı.

Köyde Partilere Göre Oy Dağılımı;

AKP   125 oy
CHP   55 oy
MHP   50 oy
İP      25 oy (Bu köye bişiiler oluyor..[!])
DYP   20 oy
BBP   5 oy

Osmancık

AKP Osmancık’ı götürdü. Favori gösterilen MHP ve AKP partilerinden AKP büyük farkla Belediye Başkanlığını almış durumda.

AKP: %43.6 – 5500 oy
MHP: %29.7 – 3800 oy
CHP: %17.8 – 2500 oy
DYP: %7.2 – 950 oy
Diğer Partiler: %1.7

Çorum

Çorum genelinde ise AKP oyların %58’i CHP %38’ine sahip.

Son durum bundan ibaret. Osmancık’ta artık AKP devri başlıyor. Umarım hayırlı olur(!).

SATI KARADANA Öldü

Köyümüz büyüklerinden merhum Mustafa KARADANA’nın eşi Satı KARADANA vefat etmiştir. Cenazesi 8 Kasım 2014 Cumartesi öğle namazına müteakip Tekmen Köyünde toprağa verilmiştir.

Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz.

Watch Dragon ball super

Loading...