Breaking News
Home » Duyurular » Tekmen 7. Geleneksel Yayla Senligi Coskuyla Kutlandi

Tekmen 7. Geleneksel Yayla Senligi Coskuyla Kutlandi

Bu yıl 7.si düzenlenen Tekmender Geleneksel Yayla Festivali gerçekleştirildi.

Festivalde geleneksel oyunlar ve güreşler yapıldı.

Osmancık ilçesinin ilk ve tek yayla festivali olarak bilinen Tekmender Çaldağ Yayla Festivali her yıl artan bir ziyaretçi trafiği ile ilgi odağı olmaya devam ediyor. Tekmender Çaldağ festivali Festival nedeni ile her yıl Çaldağ’a akın eden Tekmen ve bölgedeki Bayırdivan köylerinde yaşayan binlerce vatandaş ve gurbetçi festivalin gerçekleştirildiği alanda buluşuyorlar.

Festival alanında kurulan yüzlerce çadır ile birlikte oynanan yöresel oyunlar renkli görüntülere sahne oluyor. Organizasyonu hazırlayan Tekmender başkanı vekili Recai Akıllı yaptıkları açıklamada Tekmen Çaldağ Yayla festivali kurumsallaşmış ve bölge kültür açısından önem arz eden organizasyonların başında geldiğini belirtti.

Dernek olarak bir yıl öncesinden hazırlanarak festival tarihini belirlediklerini dile getiren Dernek Başkan Vekili Recai Akıllı festival alanında yaptığı konuşmasında, “ sayın muhtarımıza katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. En önemlisi ise dernek başkanımız Ahmet Öğreten, yönetimi devralmasının ardından ciddi bir rahatsızlık geçirdi. Görüşmelerimizde yüreğinin bizlerle beraber olduğunu her defasında vurguluyor ve biz bunu hissediyoruz. Ben dernek başkan vekili olarak ve yönetim olarak onun adına emek şu an emek veriyoruz. Başkanımıza acil şifalar dileyerek en kısa zamanda aramızda görmek istiyoruz” dedi.

Tekmender Çaldağ Yayla Festivalinin başlamasına öncülük eden isimlerden biri olan ve kuruluşundan itibaren 6 dönem boyunca Tekmender Başkanlığını yürüten Tekmen Köyü Muhtarı servet Köroğlu ise yaptığı konuşmasında, “Çok değerli hemşerilerim, 7’cisini kutlamış olduğumuz Tekmen Çaldağ Yayla Festivaline hoş geldiniz. Gönül istiyor ki, bunu 17,27, 107 yapalım. İnşallah ben umutluyum bu festival durmayacaktır. Ben şahsım adına Tekmen Derneğinin peşindeyim, onların takipçisiyim, yönetici arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kaynak: http://www.kizilirmakhaber.com/haber_detay.asp?haberID=204

Bu yıl 7.si düzenlenen Tekmender Geleneksel Yayla Festivali gerçekleştirildi. Festivalde geleneksel oyunlar ve güreşler yapıldı. Osmancık ilçesinin ilk ve tek yayla festivali olarak bilinen Tekmender Çaldağ Yayla Festivali her yıl artan bir ziyaretçi trafiği ile ilgi odağı olmaya devam ediyor. Tekmender Çaldağ festivali Festival nedeni ile her yıl Çaldağ'a akın eden Tekmen ve bölgedeki Bayırdivan köylerinde yaşayan binlerce vatandaş ve gurbetçi festivalin gerçekleştirildiği alanda buluşuyorlar. Festival alanında kurulan yüzlerce çadır ile birlikte oynanan yöresel oyunlar renkli görüntülere sahne oluyor. Organizasyonu hazırlayan Tekmender başkanı vekili Recai Akıllı yaptıkları açıklamada Tekmen Çaldağ Yayla festivali kurumsallaşmış ve bölge kültür açısından önem arz eden…

Review Overview

User Rating: 2.11 ( 2 votes)

Check Also

Sati Karadana hayatini kaybetti

Köyümüz büyüklerinden merhum Mustafa KARADANA’nın eşi Satı KARADANA vefat etmiştir. Cenazesi 8 Kasım 2014 Cumartesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super

Loading...