Breaking News
Home » Duyurular » Tekmenliler Iftar Yemeginde Bulustu

Tekmenliler Iftar Yemeginde Bulustu

Tekmender’in bu yıl da düzenlemiş olduğu geleneksel  iftar yemeği,  bu sene Tekmenlileri Tekmen Köyünde buluşturdu.

Tekmender yönetimi, dernek üyeleri  ve Tekmenlilerin bir araya gelerek katıldığı  iftar yemeği  mütevazı  bir havada gerçekleşti.

Her sene geleneksel olarak Osmancık’ta gerçekleştirilen iftar yemeği,  bu sene  Tekmen Köyünde gerçekleştirilerek tüm Tekmenlileri köyde yaşayan yakınlarıyla da buluşturdu.

Kısa adı Tekmender olan Tekmen Bölgesel Kalkınma Dayanışma Yardımlaşma Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Derneği’nin bu sene köyde gerçekleştirilen geleneksel iftar yemeği ile ilgili bir açıklamada bulunan dernek başkanı Recai Akıllı, “ Tekmender olarak Osmancık’ta daha önceki yıllarda gerçekleştirmiş olduğumuz iftar yemeğimizi bu sene köyümüzde gerçekleştiriyoruz. Köyde gerçekleştirme amacımız, köyde yaşayan amcalarımız, halalarımız, teyzelerimizle birlikte olmak, onların da bu kutsal ayda gönüllerini almak. Osmancık’tan ve köyümüzden katılımla az sonra iftar yemeğimizi gerçekleştireceğiz. Bunun çok önemli olduğu, aynı zamanda bunun hem kaynaşma, hem de daha sonraki faaliyetlerimizde ilham kaynağı oluşturacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Kızılırmak Haber

Görseller: İsmail Kabakdere

Check Also

Sati Karadana hayatini kaybetti

Köyümüz büyüklerinden merhum Mustafa KARADANA’nın eşi Satı KARADANA vefat etmiştir. Cenazesi 8 Kasım 2014 Cumartesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super

Loading...